Out Of Stock
Dining chair RAMSEY - graphite BF 1
Specifications
| Info | |
| Chair type | Трапезен |
| Материал - седалка/облегалка | Дамаска / Еко кожа |
| Материал - крака/база | Праховобоядисан метал |
| Цвят крака/база | Черен |
| Width | 50 см |
| Въртене на 360° | да |
| Height | 90 см |
| Seat width | 44 см |
| Depth | 61 см |
| Seat depth | 40 см |
| Seat height from the ground | 48 см |
| Backrest length | 42 см |
| Maximum load | 120 кг |
101.20€ (197.93лв.)
- Stock: Out Of Stock
- Model: BT-3532090_5
- Weight: 19.60kg
- EAN: 6900858321675
✨ MagicAI: Last inventory update: 25-05-2026
Description
The RAMSEY dining chair is a comfortable model, with an extremely stylish look and elegant design. It is made of fabric, eco-leather and powder-coated metal for the legs. In addition, to make it even more comfortable, the model also has a 360° rotation function. Full information about the dimensions and characteristics of the model can be found in the table in the "Technical Information" tab/field.