Out Of Stock
Upholstered bedroom with mattress FLORIDA 160 x 200 - cream 01
Specifications
| Info | |
| Length | 210 см |
| Материал табла | Метална конструкция 0.8 см, ПДЧ, Дамаска, Полиуретанова пяна |
| Материал страници | Метална конструкция 0.8 см, МДФ, Дамаска, Полиуретанова пяна |
| Материал крака | Полипропилен |
| Пълнеж матрак | Покет пружини, Вложка от вълна и памук, Пухена подложка |
| USB + Type-C ports | да |
| Твърдост матрак | Мек |
| LED lighting | да |
| Mattress frame | Подсилена метална рамка |
| Width | 160 см |
| Ракла за съхранение | да |
| Mattress included in the price | ДА |
| Амортисьор за повдигане | да |
| Bedding and accessories | Не са включени в цената |
| Headboard height | 135 см |
| Размери матрак | 160 x 200 x 33 см (ДхШхВ) |
| Височина с матрак | 70 см |
| Ширина табла | 276 см |
| Височина страница от земята | 37 см |
1,779.30€ (3,480.01лв.)
- Stock: Out Of Stock
- Model: BT-3560386
- EAN: 8682350000002,
✨ MagicAI: Last inventory update: 25-05-2026
Description
The FLORIDA bedroom combines modern design and functionality, dressed in high-quality fabric with an elegantly upholstered headboard. The included mattress offers exceptional comfort, and the under-mattress frame with a lifting mechanism and shock absorbers reveals a spacious storage chest. It combines style, practicality and luxury, turning any bedroom into a modern retreat for relaxation. The cabinets and bench are accessories that complete the sophisticated look of the series (sold separately). Full information about the dimensions and characteristics of the model can be found in the table in the 'Technical information' tab/field.